Slaná voda v bazénu: Módní trend nebo investice plná výhod?

Cílem každého majitele bazénu je křišťálově čistá voda bez virů, bakterií a řas.  Abyste těmto nežádoucím jevům zabránili, je nutné se zamyslet nad vhodnou technologií na úpravu vody. Nejrozšířenější způsobem je desinfekce vody pomocí chloru – bazén se sladkou vodou. 

Chlor může při nesprávném dávkování zvyšovat pH vody. To vede k nepříjemnému zápachu, ale i k projevům alergických reakcí, jako je svědění pokožky či podráždění sliznic. Jestliže chcete těmto nepříjemným účinkům předejít, můžete zvolit úpravu vody pomocí soli.

Slané bazény se v současné době těší velkému zájmu. Pokud jste přesvědčeni, že se jedná jen o módní trend, možná vás vyvedeme z omylu. Sepsali jsme pro vás hlavní výhody a nevýhody použití soli, abyste se sami mohli rozhodnout, která z variant bude právě pro vás ta pravá. 

Správná volba pro alergiky 

Sůl, stejně jako vázaný chlor zajistí, že váš bazén bude průzračně čistý. Slaná voda je vhodná pro koupaní osob s citlivou pokožkou, pro alergiky či osoby senzitivní na vázaný chlor. Díky tomu je vhodná i pro miminka či batolata. Koncentrace slanosti je zhruba desetkrát menší než v moři, proto možná ani v prvním momentu nepoznáte, že se koupete ve slaném bazénu. Čeho si naopak všimnete, je absence nepříjemného chlorového zápachu, díky čemuž bude zážitek z koupání o poznání příjemnější. 

Životní prostředí vám poděkuje

Možná jste se setkali s tvrzením, že slaný bazén neobsahuje chlor. To ale není tak úplně pravda. Jedná se o chlor vznikající přirozenou cestou – rozpuštěním soli a jejím rozkladem na ozon, kyslík a plynný chlor. Ten se následně vstřebává do vody. Tento proces je výrazně šetrnější k životnímu prostředí než využití chemického chloru ve sladkých bazénech. 

Provozní náklady za hubičku 

Při správné údržbě bazénu a dávkování soli spotřebujete mnohem méně bazénové chemie. Díky tomu ušetříte značné náklady na tyto přípravky.

Vyšší počáteční investice

K nevýhodám slaného bazénu patří vyšší počáteční investice, a to do tzv. solonizační jednotky. Úkolem jednotky je péče o kvalitu vody a její desinfekce.

Doplňky raději z plastu 

Rádi byste měli kovové schůdky, zábradlí či přeliv? Bohužel vás musíme zklamat.  Slaná voda je silný elektrolyt a časem může způsobit narušení kovové části bazénu a následnou korozi materiálu. Proto volte doplňky z plastu či titanové oceli. 

Na jakékoli dotazy se neváhejte zeptat našich specialistů

A jedna podpultová informace – na slanou vodu můžete přejít i u starších bazénů. 😉 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Kontaktujte nás

Máte zájem o cenovou kalkulaci bazénu na klíč? Či byste rádi využili našich služeb při dílčích úkonech výstavby bazénu? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, kontaktujte nás a my pro vás zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku.

Barvy konstrukce

Elox

V základním provedení je hliníková konstrukce zastřešení bazénů opatřena povrchovou úpravou stříbrný Elox. Můžeme Vám také nabídnout zastřešení v barevném provedení konstrukce bronzový Elox, nebo dle vzorníku RAL (komaxitová barva). Elox je nejlepší povrchová úprava, která může na hliníkové konstrukci být.

Barvy konstrukce dle RAL

Barevné vyjádření vzorků barev je informativní, jelikož je závislé na nastavení monitoru.